Genel Bilgi

Karın ameliyatı, aynı zamanda abdomino plasti olarak da bilinir. Fazla miktarda yağ ve cildi temizler. Çoğu vakada zayıflamış veya ayrılmış kasları onarır ve karnın profilini yumuşak ve sıkı hale getirir.

Çoğumuz egzersiz ve kilo kontrolü ile düz ve iyi dengelenmiş bir karın elde etmeye çalışırız. Ancak bazen bu yöntemler istediğimiz hedeflere ulaşmamıza yetmez.

Bazen de normal vücut ağırlığı ve oranındaki kişilerde bile çıkıntı yapan veya gevşek ve sarkmış bir karın olabilir. Bunun en yaygın nedenleri şunları içerir:

  • Yaşlanma
  • Kalıtım
  • Gebelik
  • Önceki cerrahi
  • Ağırlıkta önemli dalgalanmalar
karin-gerdirme-ameliyati-genel-bilgi
karin-gerdirme-ameliyati-bilinmesi-gerekenler

bilinmesi gerekenler

Karın gerdirme, kilo vermenin veya uygun bir egzersiz programının yerini tutmaz. Bir karın germe ameliyatının sonuçları teknik olarak kalıcı olmasına rağmen,  bu sonuçlar ağırlığınızdaki belirgin dalgalanmalarla büyük ölçüde olumsuz olarak etkilenebilir. Bu nedenle, önemli miktarda kilo kaybı veya gelecekteki gebelikleri düşünen kadınlar için ertelenmesi önerilir.

Karın gerdirme, germe izlerini düzeltemez. Ancak ilave edilecek aşırı cilt alanları üzerinde yer alıyorsa, bunlar kaldırılabilir veya biraz iyileşebilir.

Bizimle İletişime Geçin

Karın germe operasyonu ile ilgili detaylı bilgi almak ve uzman hekimlerimize muayene olabilmek için bizimle hemen iletişime geçin.