Genel Bilgi

Bu teknik, doğal ve canlandırıcı bir sonuçla, ilgili bölgenin kısmen veya tamamen repopülasyonuna izin verir.

Yıllarca sürekli tekrarlanan bu bölgelerdeki epilasyon sonrası kılların geri gelmediği alanları içerir. Kaş, sakal ve bıyık, yüzü çerçevelemek ve genç görünmek için büyük bir önem taşıdığı için, modaya göre şekillendirilmesine asla izin verilmemelidir

Erkeklerde yaş da kaş, sakal ve bıyıkların azalmasına katkıda bulunan, giderek dökülmesine neden olan belirleyici bir faktördür.  Özellikle de kırklı yaşlardan itibaren başın ön kısmındaki saç kaybına, bu bölgelerdeki kıl azalması da eklenir ve ekim gerekebilir.

Kadınlar, yüzlerini şekillendirmek ve gençleşmek için daha yoğun kaşlar istediğinde, tüm nakledilen saçların büyümesine olanak tanıyan FUE tekniği kullanılarak herhangi bir yara izi bırakmadan doğal sonuçlar alınır.

sac-sakal-biyik-ekimi-nedir-nasil-yapilir

TEDAVİ

Ekilecek kıllar, bu bölgelerdekine benzer özellikler gösteren ense alt bölümünden elde edilir (bu alandaki kıllar daha iyidir). Kaşlara en fazla bir veya iki kıl biriminden oluşan greftlerin nakledilmesi gerekir. Bu müdahalede, kaştaki her kılın büyüme yönüne kesinlikle uyulması esastır. Ayrıca büyüme yönü kılın bulunduğu yere göre değişiklik gösterir. Ancak o zaman titizlikle yapılan bir operasyon sonrası doğal bir sonuç görebilmek mümkün olur.

Kaş, sakal ve bıyığın tasarımı, hastanın yüzünün fizyolojisine göre, görünümün doğru bir şekilde belirlenmesi, en iyi sonucu elde etmek için temel önem arz eder.

İlgili bölgenin, stilist veya makyaj uzmanları tarafından yapılmış kurşun kalem veya şablon ile çizimi ile gelen hastalar olmaktadır. Bu gibi durumlarda, müdahaleden veya çizilmeden önce hastayla muhakkak görüşülmeli ve kendisine ekimin nasıl olacağı konusunda bilgi verilmelidir.

Kaş bölgesinde, her bir kaşa nakledilen yaklaşık birim sayısı, 200 ila 500 kıl arasında değişmekte ve bu miktar boşlukları doldurmak için yeterlidir.

sonuçlar

Müdahale sonrasında hasta eve gidebilir ve güneş gözlüğü ile tedavi edilen alanı kapatarak gündelik yaşamına geri dönebilir. Bölgede hafif bir inflamasyon ve 5 ila 7 gün içinde geçecek küçük kabuklu alanlar olabilir. Bu, endişe edilecek bir durum değildir.

Sonuçlar kalıcıdır; nakil yapılan kıllar dökülmeye dirençlidir. Kılların büyüme hızı normalden daha hızlı olacaktır, bu nedenle arada sırada kesmek normaldir. Yaklaşık 1 yıl sonunda kaşların uzaması duracaktır.

sac-sakal-biyik-ekimi-sonuclari

Bizimle İletişime Geçin

Kaş, sakal ve bıyık ekimi gereksinimleriniz için bizimle hemen iletişime geçin.