NEDİR

Lazer lipoliz, istenmeyen yağ dokusunun giderilmesi için yaygın olarak kullanılan ve kabul gören bir yöntemdir. Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi Başkanlığı’nın (FDA) 2006 yılının Ekim ayında onayına dayandırılmasından bu yana, çalışmalar, yağlanmanın azalması, iyileşme sürelerinin kısalması ve cilt sıkılaştırmasının iyileştirilmesi ile ilgili erken klinik gözlemleri doğrulamaya devam etmiştir. Son beş yıl boyunca, lazer lipolizinin yağlı dokuyu sıvılaştırdığını, küçük damarları pıhtılaştıracağını, yeniden şekillendirmeyle birlikte kollajenaz (Bazı bakterilerde bulunan ve özel olarak kollajeni parçalayan enzim) oluşturduğunu ve dokuyu sıkılaştırmayı teşvik ettiğini keşfedilmiştir.

Bu bulgulara rağmen, bazı klinisyenler uzun prosedür süreleri, artan advers reaksiyon riski ve geleneksel liposuction’a üstünlüğü destekleyen kanıt eksikliği nedeniyle lazer lipolizini kabul etmek konusunda isteksiz davrandılar. Öte yandan, lazer teknolojisini zaten tanıdık olan cerrahlar, lazer lipolizini, vücut şekillendirmesini ve cildi sıkılaştırmayı, yara izlerini bozmadan artan, minimal cerrahi işlem gerektiren teknolojilere olan artan talebi karşılamak için yardımcı bir araç olarak daha hevesle kabul etmektedirler.

lazer-lipoliz-hakkinda-bilgi
lazer-lipoliz-tedavisi

tedavi

Tedavi sırasında doktorunuz hedeflenecek alanları kalemle vücudunuza işaretleyecektir. Daha sonra, vücudunuza uyacak ve doğru bölgeyi hedefleyecek şekilde ayarlanmış bir aplikatörü vücudunuzda gezdirecektir. Ardından aplikatörleri vücudunuza takarak bir yatağa yatmanız isteyecektir. Aplikatörler, tedavi esnasında vücut bölümüne sabit olarak tutturulacaktır. Daha sonra Lazer Lipoliz makinesi açılarak işleme başlanacaktır.

Tedaviye başlandığında, tedavi boyunca cildinizi rahat ettirmeye yardımcı olan bir soğutma hissi hissedeceksiniz. Tedavinin ilk dört dakikası yapılanma aşamasındadır.

Bu birkaç dakika sonra, lazerler hücreleri yok etmeye başladıkça, sıcaklığın ve soğutmanın değişen hislerini hissedeceksiniz. Bu tedavi tamamlanana kadar 21 dakika boyunca devam edecektir.

Bizimle İletişime Geçin

Lazer Lipoliz tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.