VÜCUT ŞEKİLLENDİRME NEDİR

Vücut şekillendirme cerrahisi, cerrahlarımızın, vücudun hemen hemen her bölgesini yeniden şekillendirme yapmak için uyguladıkları bir dizi farklı vücut şekillendirme tekniğini kapsar. Aşırı yağlanma ve vücut şekil yapısındaki bozulmalar, vücut şekillendirme cerrahisi sayesinde cildi ve etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir.

KOL KALDIRMA

Genellikle kol kaldırma ameliyatı olarak anılan barkoplasti, üst koldaki fazlalık bölgeyi temizlemek için kullanılan bir prosedürdür. Genellikle doğal yaşlanmanın veya hızlı kilo kaybının bir sonucu olarak kollar boyunca elastikiyetini kaybeder. Kol kaldırma ameliyatı, üst kolları sıkar ve ayarlar, eski şeklini geri getirir. Kollarında aşırı yağ bulunan hastalarımız daha etkili sonuçlar alabilmesi için dilerlerse, bu ameliyatla birlikte liposuction uygulanmasını da seçebilir. Daha önce açık giysiler giymekten veya kollarını başlarına kaldırmaktan korkan birçok hastada, prosedürden sonra kendilerine olan güvenin arttığı görülmektedir.

Bicep implantları, kasların tanımı ve hastanın kollarında hacim artışı yaratmak için kullanılır. Bu implantlar, yoğun vücut geliştirme çalışmasından sonra bile, istedikleri kol boyutuna ulaşamayan hem erkek hem de kadınlar için yararlı olabilir. Biseps implantları sadece kolların görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda tüm üst vücudu daha iyi görünümlü ve orantılı hale getirebilirler.

vucut-cerrahisi-kol-kaldirma
vucut-cerrahisi-govde-kaldirma

GÖVDE KALDIRMA

Vücudun birçok alanında fazla miktarda yağ olan veya derisi sarkan hastalar, daha kapsayıcı, daha geniş ölçekli gövde kaldırma işleminden yararlanabilir. Daha kapsamlı gövde kaldırma prosedürleri, tüm vücudu (toplam vücut kaldırma gücü) veya belirli bölgeleri (üst, orta veya alt gövde kaldırımları) hedefleyebilir. Toplam gövde kaldırma, vücudunun her yerinde cilt esnekliğini kaybetmiş hastalar için yararlıdır. Bu işlem, karmaşık cerrahi işlemler ve uzun bir iyileşme süresi gerektiren bir ameliyat olmasına rağmen, doktorlarımız bu tedaviyle çok başarılı sonuçlara ulaşabilmektedir. Tam gövde kaldırma, yağ ve fazla cildin sık sık biriktiği bir hastanın vücudunun kollar, göğüsler, kalçalar, kalçalar, uyluklar ve karın gibi her yerini içerir.

KALÇA KALDIRMA

“Brezilya kalça kaldırma cerrahisi” olarak da adlandırılan kalça kaldırma ameliyatı, hastanın kalçasını güçlendirmek ve büyütmek için giderek yaygınlaşan plastik cerrahi tekniğidir. Diğer vücut kaldırma operasyonları gibi, kalça kaldırma ameliyatı, cildi sıkıştırırken fazladan cildi temizlemek için de yararlıdır. Kalça kaldırma cerrahisinde, hastanın kalçaları, vücudun herhangi bir yerindeki saflaştırılmış yağ hücreleri kullanılarak geliştirilir. Hastalar, kendi dokularını kullanarak ve kalça implantlarına gerek duymadan daha yuvarlak, dolgun ve daha sıkı bir kalça elde ederler. Hastalarda uzun süreli, güzel sonuçlar veren kalça kaldırma cerrahisi hem güvenli, hem de etkili bir müdahaledir. Kalça kaldırma operasyonu yaptıran çoğu hasta, işlem sonrasında kendine güvenin arttığını bildirmektedir.

Kalça implanlatı işlemi, kalça şeklini, boyutunu ve görünümünü arttırmak için kalça bölgesine implantların yerleştirilmesini içerir. Bu implantlar, hem kadınlar hem de erkekler için kıvrımları ve belirginliğini oluşturmak için kullanılmaktadır. Bazı hastalar, kalçalarının şeklinin uygunsuz olduğunu düşünürken, diğerleri daha dolgun veya daha geniş yaparak daha duyusal bir kalçaya sahip olmak ister.

vucut-cerrahisi-kalca-kaldirma
vucut-cerrahisi-baldir-implanti

BALDIR İMPLANTLARI

Baldır bölgesine implantların yerleştirilmesi yoluyla yapılan baldır büyütme işlemi, baldır kaslarının şekil veya boyutlarından memnun olmayan hastalar için mükemmel bir seçenektir. Büyük çoğunlukla erkekler ve bazı kadınlar çok farklı sebeplerden ötürü baldır büyütmeye karar verirler. Kadınlar genellikle denge ve orantılılık ararken, erkekler kaslarının ortaya çıkarılmasını tercih etmektedirler.

GÖĞÜS İMPLANTLARI

Göğüs kası implantları, sıklıkla egzersiz yapıyor olmalarına rağmen göğüslerini arzu ettikleri kas görünümüne ulaştıramamış, şekillendirmek veya geliştirmek isteyen erkekler için mükemmel bir seçenektir. Göğüs kası implantları göğüs kaslarını şekillendirir, büyütür ve sağlamlaştırır. Pektoral gövde implantları, hastaların istedikleri görünümü elde etmelerine yardım ederken doğal bir his ve görünüm sağlar.

vucut-cerrahisi-gogus-implanti

UYLUK İMPLANTLARI

Uyluk çıkarma veya uyluk kaldırma ameliyatı, daha sağlam ve daha çekici üst bacaklar isteyen hastalar için popüler bir kozmetik cerrahi seçeneğidir. Diğer vücut kaldırma operasyonları gibi, uyluk bölgesinin ayarlanmasına yardımcı olur, aşırı, gevşek veya sarkık cildi sıkılaştırır. Hastanın ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olarak yapılabilen birkaç farklı uyluk kaldırma prosedürü vardır. Cerrahlar fazla cildi güvenli bir şekilde çıkarmak için bilateral, medial veya iç uyluk kaldırıcı kullanabilirler. Uyluk kaldırma ameliyatının daha iyi sonuçlar vermesi için liposuction cerrahisi ile birlikte uygulanması tavsiye edilir.

Bizimle İletişime Geçin

Tüm vücut şekillendirme estetik operasyonları hakkında bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçin.