NEDİR

Yağ enjeksiyonu, hastanın kendi yağının gövde üzerindeki diğer alanlara naklidir. Kırışıklıkları en aza indirgemek için yüze veya dudaklara veya penise uygulanmaktadır. Bazı durumlarda göğüs büyütmede uygulanması sakıncalı olabilmektedir. Çünkü bu uygulama, erken meme kanserinin saptanmasını engelleyerek yanlış-pozitif test sonuçlarına neden olabilmektedir.

Otolog yağ transferi olarak da adlandırılan yağ enjeksiyonu yeni vücut rekonstrüksiyonu tekniği olarak ortaya çıkmaktadır. Yağ enjeksiyonunda, yağ dokusu vücudunuzun diğer bölgelerinden (genellikle uyluklarınız, karnınız ve kalçalarınız) liposuction yoluyla alınır. Daha sonra doku, sıvıya işlenir ve uygulanan bölgeyi yeniden oluşturmak için oraya enjekte edilir.

estetoria-yag-enjeksiyonu-kimlere-yapilir-kimlere-yapilmaz
estetoria-yag-enjeksiyonu-nedir

Son yıllarda, yeniden yapılandırılmış bölgenin şeklindeki, dengesindeki veya konumundaki küçük farklılıkları diğer bölgelerle ile karşılaştırmak için lipofilling olarak adlandırılan bir başka yağ graftlama formu kullanılmaktadır. Bu uygulama işe yaradığından beri, doktorlar bütün bölgeleri yağ kullanarak yeniden inşa edebileceklerini düşünmektedirler.

Bizimle İletişime Geçin

Yağ enjeksiyonları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.